Box peletový proti mrazu 8kg do sadov a záhrad

Box peletový proti mrazu 8kg do sadov a záhrad

Box peletový proti mrazu 8kg do sadov a záhrad

Teplota plameňa pri horení drevených peliet dosahuje okolo 1200°C, preto je sálavé teplo oveľa vyššie ako pri parafínových sviečkach a peletové boxy sú účinnejšie.

-slovenský environmentálny výrobok bez odpadu

-100% prírodný produkt

-overená a účinná náhrada parafínových sviečok

-ekologická a efektívna ochrana až do -9°C

-dym vytvára ochrannú vrstvu nad sadom

-vyžaruje výrazne viac telepnej energie

Čo je to peletový box

Peletový box tvorí kartónová krabica so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá je naplnená drevnými peletami. Tieto drobné valčeky majú vďaka zlisovaniu veľmi vysokú výhrevnosť. Špecifický dizajn boxu je tvorený systémom prieduchov. Keďže peletové boxy nie je možné zapaľovať a zhasínať opakovane, vyrábajú sa v rôznych veľkostiach, ktoré je možné navzájom kombinovať. 

Účinnosť peletových boxov

Teplota plameňa pri horení drevených peliet dosahuje okolo 1 200 stupňov Celzia. To potvrdili aj viaceré merania termokamerou, ktoré sa uskutočnili v ovocných sadoch na rôznych miestach Slovenska. Ďalšou z výhod je to, že dym vytvára ochrannú vrstvu nad ovocným sadom. Vyžarované radiačné teplo sa v dyme absorbuje, časť sa odráža späť, smerom k zemskému povrchu, čo vytvára teplú zónu v korunách stromov a tesne nad nimi. Po dohorení vznikajú z pellet boxov pahreby, ktoré sú schopné vyžarovať teplo ešte ďalšie dve hodiny. Pri meraniach sa zvýšila teplota stromov pri použití peletových boxov v priemerne o 6,67 stupňa Celzia, kým pri sviečkach to bolo len o 1,42  °C. Z meraní vyplynulo, že peletové boxy boli viac ako štvornásobne účinnejšie. Kým pri ochrane proti extrémne nízkym mrazom ostatné techniky zlyhávajú, s peletovými boxami v ovocných sadoch nie je problém vyhriať stromy na 0 °C aj pri teplotách pod -10 °C.

Horenie peletových boxov

Po zapálení krabica s peletami zvrchu postupne zhára, čo zabezpečí určitý čas rovnomernosť výkonu až do vzniku pahreby v tvare kužeľa.
Pri horení sa teplo prenáša radiáciou (žiarením) na okolité predmety. Kmene, konáre, puky a kvety žiarenie absorbujú a teplo vedením rozvádzajú ďalej po strome aj tam, kde žiarenie priamo nedopadá.
Peletové boxy sa naplnia drevnými peletami a rozmiestnia sa v sade v šachovnicovom spone v závislosti od očakávaných mrazivých teplôt a zapália sa.
Dĺžka horenia závisí od typu krabice a množstva drevených peliet.12 kg box horí min. 6,5 hodiny a 8 kg box horí min. 5 hodín.
Najväčší efekt sa dosahuje v rozmedzí 2-5 hodín, potom peletové boxy prechádzajú do pahreby, ktorá sála teplo ešte viac ako hodinu.

Rozmiestnenie peletových boxov

• Pri teplote -2 až -3 °C odporúčame spáliť cca 1000 kg drevných peliet / 1 ha, čo zodpovedá 125 ks 8 kg peletových boxov (cca každých 9 metrov v šachovnicovom spone), alebo 84 ks 12 kg peletových boxov na 1 hektár chránenej plochy (cca každých 11 metrov v šachovnicovom spone).
• Pri teplote -4 až -5 °C odporúčame spáliť cca 1500 kg drevných peliet / 1 ha, čo zodpovedá 187 ks 8 kg peletových boxov (cca každých 7 metrov v šachovnicovom spone), alebo 125 ks 12 kg peletových boxov na 1 hektár chránenej plochy (cca každých 9 metrov v šachovnicovom spone).
• Pri teplote -6 až -9 °C odporúčame spáliť cca 2000 kg drevných peliet / 1 ha,  čo zodpovedá 250 ks 8 kg peletových boxov (cca každých 6 metrov v šachovnicovom spone), alebo 167 ks 12 kg peletových boxov na 1 hektár chránenej plochy (cca každých 7,5 metrov v šachovnicovom spone).

 

 

 

  • Obj. číslo: 80385
  • Dostupnosť: Skladom
  • 9.50€
  • Bez dane: 7.92€